بانک پارسیان
ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

هدف گذاری هواوی برای سال آینده: به دست آوردن تاج و تخت سامسونگ و بیشتر!

 

اخیرا مدیرعامل هواوی در مصاحبه با نشریه آلمانی  De Walt، اهداف کوتاه مدت کمپانی را تشریح کرد. بر این اساس، هدف گذاری هواوی پیشی گرفتن از سامسونگ در بازار موبایل تا سال آینده و عرضه‌ی یک گوشی هوشمند منعطف با قیمت ۱۰۰۰ یورو است.

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از گجت نیوز، هواوی به طرز قابل توجهی، به یکی از کمپانی‌های مهم در صنعت موبایل تبدیل شده است. این کمپانی برای ورود به جمع بزرگان، شروع کندی داشت؛ اما حالا با اتکا به محبوبیت گوشی های برند آنر و پرچمداران سری P و Mate، یکی از سه تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی های هوشمند در جهان محسوب می‌شود و به جایگاه نخست هم چشم دارد. مدیرعامل کمپانی چینی «ریچارد یو» در تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود، هدف گذاری هواوی در آینده نزدیک را فاش کرد.

او در ابتدا گفت که کمپانی متبوعش به زودی، سامسونگ را در میزان سهم بازار پشت سر خواهد گذاشت و روی تخت پادشاهی این صنعت خواهد نشست. بنابر ادعا و برآورد این مقام اجرایی، در حال حاضر هدف گذاری هواوی بسیار دست یافتنی جلوه می‌کند:

ما حداکثر تا سال آینده، پیشتاز بازار موبایل خواهیم شد. حالا هم خیلی نزدیک به هدف خود هستیم.

ریچارد یو به اپل هم اشاره کرد و گفت که هواوی در زمینه نوآوری، از کمپانی کوپرتینویی پیشی گرفته است. فعلا خبری از ارائه‌ی یک گوشی هوشمند منعطف از سوی اپل نیست و این یعنی، کوپرتینونشین‌ها در رقابت تازه‌ای که بین بزرگان صنعت موبایل شکل گرفته، عقب مانده‌اند. نماینده کمپانی چینی در این رقابت، هواوی میت ایکس است که در MWC 2019 معرفی شد؛ محصولی که اگر گران‌ترین گوشی هوشمند نباشد، قطعا یکی از گران‌ترین‌هاست.

البته با توجه به نوظهور بودن تکنولوژی ساخت گوشی های منعطف، می‌توان چرایی این موضوع را درک کرد. مدیرعامل هواوی اعتقاد دارد که تا کمتر از یک یا دو سال آینده، قیمت متوسط این دستگاه‌ها به ۱۰۰۰ یورو خواهد رسید؛ اما برخی از کمپانی‌های چینی، محصولاتی را با قیمت ۵۰۰ یورو نیز عرضه خواهند کرد.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی huawei-mate-x-620x349 هدف گذاری هواوی برای سال آینده: به دست آوردن تاج و تخت سامسونگ و بیشتر!

ریچارد یو از این هم فراتر رفت و گفت که در آینده، سایز گوشی های هوشمند به ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ اینچ خواهد رسید و هم‌اکنون کمپانی متبوعش، در حال کار روی آن است. البته چنین ادعایی به آن معنا نیست که ما با گوشی هایی غول‌پیکر مواجه خواهیم شد؛ بلکه ظاهرا دستگاه‌هایی با نمایشگر مجازی مقصود او بود.

مدیرعامل هواوی به این نکته هم اشاره کرد که یک کمپانی بزرگ چینی، در حال ساخت یک جفت عینک واقعیت افزوده با چنین عملکردی است؛ اما نباید انتظار آماده شدن چنین محصولی را تا پیش از سال ۲۰۲۱ داشته باشیم.

 

  کد خبر
293613
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *