بانک پارسیان
بورسفرابورس

عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت «راهیابان فردا» روز دوشنبه در فرابورس/ محدودیت در خرید سهام برای معامله‌گران آنلاین

بر اساس اعلام فرابورس ، با توجه به پذیرش سهام شرکت راهیابان فردا (سهامی عام) در تاریخ ۲۴ بهمن‌ماه توسط هیأت پذیرش شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس ، روز دوشنبه هفته آینده، عرضه اولیه سهام این شرکت در نماد «هفردا۱» توسط سهامدار عمده انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مطابق با مفاد ماده ۲ «دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس »  خرید سهام شرکت «راهیابان فردا» صرفا توسط اشخاص و سازمان‌های ذیل امکان پذیر است.

بر این اساس در روز عرضه اولیه نماد «هفردا۱»،کلیه اشخاص حقوقی وسرمایه گذاران نهادی شامل، بانک‌ها و بیمه‌ها، هلدینگها، شرکت‌های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، شرکت تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس، هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از ۵ درصد یا بیش از ۵ میلیارد ریال از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و عمومی شرکت‌های دولتی و اعضای هیات مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند، می‌توانند اقدام به خرید این سهام کنند.

این در حالیست که امکان ورود سفارش برای هریک از معامله گران برخط (آنلاین) که مشمول یکی از گروه‌های مجاز به خرید سهام در بازار شرکت های کوچک و متوسط هستند، وجود دارد.

 از سویی با توجه به این موضوع که سهام شرکت راهیابان فردا فاقد بازارگردان است، معاملات ثانویه سهام شرکت مذکور بر اساس بند ۲-۲ ماده ۳ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس ایران، امکان پذیر است.

بر اساس این گزارش، ارزش اسمی هر سهم «هفردا۱» ۱۰۰ تومان، تعداد کل سهام شرکت ۱۰۰ میلیون سهم و تعداد کل سهام قابل عرضه در عرضه اولیه ۱۰ میلیون سهم است.

 

منبع
اقتصاد آنلاین - رامین بیات
  کد خبر
293665
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *