صنعت، معدن، تجارت

راه‌اندازی مجدد ۳۲۱ واحد صنعتی سیل زده

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت اعلام‌کرد: با انجام اقدامات حمایتی، ۳۲۱ واحد صنعتی در استان‌های گلستان و چهارمحال بختیاری که خسارت دیده بودند، به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی در ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: ۱۰۹ واحد صنعتی مستقر در فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی آق قلا که به دلیل سیل، امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و ۲۰۰ واحد صنفی نیز که دچار مشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود را از سر گرفتند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: از ۲۳۰ واحد صنعتی و معدنی خسارت دیده در استان چهار محال و بختیاری نیز ۲۱۲ واحد مجدد راه اندازی شد، همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ تولیدکننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در سیل اخیر، ۷ شهرک صنعتی در استان مازندران و گلستان متحمل خساراتی شدند که با اقدامات انجام گرفته، مشکلات زیربنایی این شهرک‌های صنعتی حل شد.

مقیمی با اشاره به کمک‌های نقدی و کالایی اغلب استان‌ها و تقدیر از همراهی انجمن‌ها و تشکل‌های صنعتی، صنفی و.. به مناطق سیل زده تصریح کرد: اصناف، اتاق‌های بازرگانی و سایر تشکل‌های غیر دولتی و همچنین واحدهای صنعتی، اقداماتی را در مناطق سیل زده انجام دادند که بخشی از این حمایت‌ها در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل زدگان در هتل‌ها و سایر مکان‌های قابل سکونت، ارائه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات و لوازم خانگی بود.

مقیمی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی و اصناف در سراسر کشور با ارسال محصولات ضروری، سعی در کاهش ناراحتی مردم عزیز کشورمان داشته و به صورت خودجوش کمک رسانی به مناطق سیل زده را از همان روزهای ابتدایی آغاز کردند.

وی تاکید کرد: بسیاری از انجمن‌ها، تشکل‌ها و اتحادیه‌ها نیز با همکاری خیرین اقلام مورد نیاز مردم را به این استان‌ها ارسال کرده‌اند؛ ضمن اینکه با اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر، صنایع این استان‌ها در آینده‌ای نزدیک به چرخه تولید بازگردند.

منبع

مهر

  کد خبر
301998
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن