امور زیربناییراه و ساختمان

خدا را شاهد می‌گیرم از انجام پروازهای حج به دنبال سود نیستیم/ مواجهه با محدودیت‌های ناوگان برای انجام پروازهای حج

مدیرعامل ایران ایر اظهار داشت: به دلیل تحریم‌های استکبار جهانی با محدودیت ناوگان برای انجام پروازهای حج مواجه بودیم به همین دلیل تمام هواپیماهای پهن پیکر را وارد خط انجام پروازهای حج کردیم.

به گزارش آرمان اقتصادی،، تورج دهقانی زنگنه در مراسم بدرقه زائران خانه خدا- تمتع ۹۸- با بیان اینکه انجام عملیات حج را وظیفه شرعی خود می‌دانیم و به آن نگاه اعتقادی داریم، گفت: تمام امکانات ایران ایر را برای انجام سفر حج به نحو احسن مدیریت و بسیج کرده‌ایم تا مشکلی برای حجاج ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از کمک‌ سایر ایرلان‌ها برای انجام سفر حج استفاده می‌کردیم امسال بنا به دلایلی از این کمک‌ها بی‌بهره هستیم، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و صنعت هوانوردی در خط مقدم این تحریم‌ها قرار دارند و امسال اولین سالی است که ایران ایر تحت تحریم‌های ضدایرانی که از سال ۹۷ اعمال شد، پروازهای حج را انجام می‌دهد.

مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه تمام تجهیزات و امکانات برای انجام پروازهای حج به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در آماده‌باش هستند، گفت: به دلیل تحریم‌های استکبار جهانی با محدودیت ناوگان برای انجام پروازهای حج مواجه بودیم به همین دلیل تمام هواپیماهای پهن پیکر را وارد خط انجام پروازهای حج کردیم.

دهقانی زنگنه با تاکید بر اینکه خدا را شاهد می‌گیرم در انجام پروازهای حج به دنبال سودآوری نیستیم، گفت: انتظار داریم سایر دستگاه‌ها هم در انجام سفرهای حج ما را کمک کنند چرا که انتقال حجاج را یک پروژه ملی می‌دانیم.

مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه در انجام پروازهای حج دو رسالت را قائل هستیم، گفت: اولین رسالت ما انجام پروازهای ایمن و دومین رسالت، انجام پروازهای به موقع است که برای تحقق این دو وظیفه هماهنگی‌های مورد نیاز صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: به دلیل گرمای هوا و شرایط فرودگاه برای انتقال حجاج احتمال تاخیر در پروازهای حج وجود دارد اما در تلاش هستیم این تاخیر را به حداقل برسانیم.

 

منبع

ایلنا

  کد خبر
349571
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن