تجارتصنعت، معدن، تجارت

جزیره کیش عاری از قاچاق

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ورود و خروج کالا به کیش تعریف شده و به تعبیری هیچ قاچاقی در این منطقه صورت نمی گیرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، غلامحسین مظفری در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: امکان قاچاق به جزیره کیش وجود ندارد چرا که یک ورودی بندر و یک ورودی فرودگاه دارد و از طرفی هیچ بندرگاهی برای لنگر انداختن کشتی و حتی قایق در اطراف ۲۴ کیلومتری جزیره موجود نیست.

وی ادامه داد: میزان واردات کالا به کیش در سال ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۱۴۷ و ۱۰۷ میلیون دلار بوده است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: خوشبختانه با توجه به تلاش های صورت گرفته در سنوات گذشته زیر ساخت های گردشگری و تولیدی این منطقه قابل قبول است.

وی افزود: تولیدات با ارزش بسیار زیادی امروز به خصوص در بحث دارو، لوازم بهداشتی و غیره در منطقه آزاد کیش تولید و به اقصی نقاط دنیا صادر می شود.

مظفری اظهارداشت: جدا از این در منطقه آزاد کیش به تازگی مبلمانی با برنده ایتالیایی در حال تولید است که این محصول به خیلی از کشورها صادر خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه منطقه آزاد کیش سالانه میزبان دو میلیون نفرگردشگر است، گفت: بخش عمده ای از این گردشگران داخلی هستند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: واقع مطلب اینکه این منطقه با توجه به فراهم بودن زیر ساخت های اساسی و دارا بودن شرایط آب وهوایی مطلوب می تواند مقصد خوبی هم برای سایر کشورها بالاخص ممالک همجو ار باشد.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی picture?attid=415846&s=b جزیره کیش عاری از قاچاق

 

  کد خبر
367199
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن