بانک و بیمهبیمه

حال ناخوش بیمه رازی با فروش املاک درمان می‌شود؟

بررسی‌ صورت‌های مالی بیمه رازی نشان از آن دارد که این بیمه در سال‌های ۱۳۹۷ و شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸ شرایط مالی مناسبی ندارد و بدهی این شرکت به بیمه‌گذاران و نمایندگان با رشد ۵۳ درصدی مواجه شده است. این در حالی است که این شرکت قصد دارد برخی از وسائل نقلیه و ساختمان‌های خود را به فروش برساند.

به گزارش آرمان اقتصادی، بررسی‌ صورت‌های مالی بیمه رازی در نیمه نخست امسال نشان از آن دارد که این شرکت بیمه‌ای شرایط مناسبی در رابطه با میزان مطالبات و بدهی‌های خود به دیگر سازمان‌ها و شرکت‌ها ندارد و از سوی دیگر با توجه به اطلاعات ارائه شده در سالنامه آماری صنعت بیمه که از سوی بیمه مرکزی منتشر شده است، این شرکت در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ وضعیت بدتری را تجربه می‌کند و  جایگاهش در صنعت بیمه ایران افت کرده است.

بررسی‌های دقیق‌تر گواه آن است که این شرکت تا پایان شهریورماه سال جاری از بیمه‌گذاران و نمایندگان ۱۰۴۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مطالبه دارد که نسبت به پایان سال گذشته با رشد ۲۹ درصدی مواجه شده است.

همچنین شرکت بیمه رازی در تاریخ یاد شده از بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی ۱۶ میلیارد و ۱۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان طلب دارد که در این بخش میزان مطالبات این شرکت نسبت به پایان سال گذشته با افت ۱۰ درصدی همراه بوده است.

در حالی که شرکت بیمه رازی در زمینه‌ مطالبات بلندمدت در پایان شش ماه نخست امسال نسبت به پایان سال گذشته تغییری احساس نکرده است، میزان سرمایه‌گذاری بلندمدت خود را به ۲۲ میلیارد و ۱۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسانده که گواه رشد یک درصدی نسبت به پایان سال گذشته دارد.

اما در سوی دیگر محاسبات اقتصادی این شرکت، میزان بدهی به بیمه‌گذاران و نمایندگان از سوی این شرکت با رشد ۵۳ درصدی در پایان شهریورماه امسال نسبت به پایان سال گذشته رقم بدهی این شرکت در بخش یاد شده را به ۳۵۷ میلیارد و ۹۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسانده است. همچنین بدهی این شرکت به بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی در حدود ۱۰۴ میلیارد و ۲۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قید شده است.

با توجه به صورت‌های مالی اعلامی در پایان شهریورماه سال جاری نسبت به پایان سال گذشته، تسهیلات مالی دریافتی این شرکت تغییری نداشته و میزان این تسهیلات ۵۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

در صورت‌ مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۸ میزان زیان انباشته این شرکت ۵۰ میلیارد و ۴۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده که نسبت به پایان سال گذشته کاهش یافته است.

نگاه اجمالی به صورت‌های مالی این شرکت نشان از آن دارد که روند سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۷ – ۱۳۹۶ بسیار نامناسب بوده و در کنار آن روند بازدهی سرمایه‌گذاری نیز کاهشی بوده است. حال با این شرایط اطلاعیه‌های اعلامی از سوی این شرکت نشان از آن دارد که این شرکت قصد دارد ساختمان‌ها و برخی وسائل نقلیه خود را به فروش برساند.

از میان وسائل نقلیه اعلامی در مزایده این شرکت می‌توان به دو خودرو صفر کیلومتر وارداتی مدل ۲۰۱۹ اشاره کرد و در کنار آن این شرکت قصد دارد زمین‌هایی در فشم و ساری و آپارتمان‌هایی در تهران، اردبیل و چالوس را به فروش برساند.

 

 

منبع
ایسنا
  کد خبر
411179
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن