صنعتصنعت، معدن، تجارت

صرفه جویی ۱۰ میلیون دلاری صنعت را ه آهن با تولید چرخ قطار در مجتمع صنعتی اسفراین

مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت: درصورتیکه تولید چرخ قطار در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام شود حدود ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی ، محمد رجبی، مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا با بیان اینکه در شرایط اعمال تحریم ها بر کشور، خرید قطعات قطارهای مسافربری و باری به لحاظ انتقال ارز دچار مشکل شده، اظهار کرد: در چنین شرایطی واردات این قطعات با ریسک بالایی روبرو است.
وی افزود: این شرکت درصدد است که ریسک تامین قطعات مورد نیاز شبکه راه آهن کشور را در عقد قرار داد با صنایع داخلی از جمله مجتمع صنعتی فولاد اسفراین کاهش دهد.
رجبی در ادامه با یادآوری این مطلب که شرکت رجا توصیف تولیدات با کیفیت محصولات فلزی در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین را شنیده است، عنوان کرد: در همین راستا، این شرکت درصدد برآمده است که تولید قطعات مورد نیاز قطارها را به مجتمع های صنعتی داخل کشوری از جمله فولاد اسفراین بسپارد تا ریسک تامین این قطعات کاهش یابد.
وی اعلام کرد: در گذشته شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد اسفراین قراردادی در زمینه ساخت محورهای قطار منعقد کرده بود.
وی ابراز امیدواری کرد: انجام مذاکرات جدید میان شرکت رجا با مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در زمینه تولید بانداژ و چرخ قطار منجر به عقد قرارداد جدیدی شوند.
مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت: درصورتیکه تولید چرخ قطار در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام شود حدود ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه خواهد داشت.
رجبی در خاتمه خواستار شد: دولت با اختصاص یارانه به تولیدات داخلی کشور کمک کند تا قیمت تمام شده اقلام کاهش پیدا کند تا قیمت تولیدات داخلی به قیمت های رقابت پذیر برسند.

منبع

ایدرو

  کد خبر
418179

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن