امور زیربناییراه و ساختمان

ایرانی ها چه تعداد خانه در ترکیه خریده‌اند؟

براساس اعلام مرکز آمار ترکیه، عراقی‌ها، ایرانی ها، روس ها، عربستانی ها، افغانستانی ها و کویتی ها به ترتیب بیشترین تعداد مسکن را سال گذشته در ترکیه خریداری کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، ، افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن در ایران طی دو سال اخیر موج جدیدی را در اقتصاد ایران ایجاد کرده است؛ موج خروج سرمایه از ایران به بخش مسکن ترکیه. اتفاقی که تداوم آن می‌تواند بحرانی جدی را متوجه اقتصاد ایران نماید.

مرکز آمار ترکیه در آماری اعلام کرده ایرانی‌ها ۷۶۳ واحد مسکونی تنها در ماه دسامبر ۲۰۱۹ در این کشور خریده‌اند که رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

ایرانی‌ها در سال گذشته میلادی در حالی اقدام به خرید ۵ هزار و ۴۲۳ واحد مسکونی در ترکیه کرده اند که این آمار بیانگر افزایش ۵۰ درصدی خرید مسکن در ترکیه نسبت به سال ۲۰۱۸ و افزایش ۶۰۰ درصدی آن به نسبت سال ۲۰۱۷ بوده است.

براساس این آمار عراقی‌ها تنها خارجی‌هایی هستند که خانه های بیشتری نسبت به ایرانیان خریده اند و بعد از شهروندان ایران که در رتبه دوم قرار گرفته اند؛ شهروندان روسیه، عربستان، افغانستان و کویت در رتبه های بعدی بیشترین تعداد مسکن خریداری شده در ترکیه قرار گرفته‌اند.

 

منبع
خبرآنلاین
  کد خبر
448909
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن