بین الملل

پروازهای آزمایشی برای اخذ تائیدیه بوئینگ ۷۳۷ آغاز شد

ناظر ایمنی هوانوردی آمریکا از این دوشنبه پروازهای آزمایشی جهت اخذ مجوز پرواز برای هواپیمای زمین‌گیر شده بوئینگ، ۷۳۷ مکس، را آغاز خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، ناظر ایمنی هوانوردی آمریکا از این دوشنبه پروازهای آزمایشی جهت اخذ مجوز پرواز برای هواپیمای زمین‌گیر شده بوئینگ، ۷۳۷ مکس، را آغاز خواهد کرد. این هواپیما پس از ۲ سقوط مرگبار که مقصر آن نرم‌افزار کنترل پرواز بود، در سراسر جهان زمین‌گیر شده است.

رویترز و وال‌استریت ژورنال با اشاره به منابع آگاه گزارش دادند که پروازهای آزمایشی اداره هوانوردی فدرال از روز دوشنبه آغاز شده و ۳ روز طول خواهند کشید.

این پروازها آزمونی کلیدی برای هواپیماهای ۷۳۷ مکس خواهد بود که دچار سرنوشت بدی شده‌اند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این تست‌ها راه برای به بازگشت به پرواز صدها هواپیمای این مدل توسط ایرلاین‌های سراسر جهان باز خواهد شد.

این هواپیما از مارس سال گذشته به دنبال دو سقوط مرگبار در اندونزی و اتیوپی که روی هم رفته باعث مرگ ۳۴۶ نفر شد زمین‌گیر شدند. از آن تاریخ تا کنون بوئینگ چندین بار نرم‌افزار این هواپیما و سخت‌افزار مربوط به کنترل پرواز در کابین خلبان را اصلاح کرده است.

منبع

مهر

  کد خبر
510752
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن