خودروصنعت، معدن، تجارت

بازدید رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه خودکفایی ایران خودرو

رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و معاون امور صنایع وزارت صمت از نمایشگاه ساخت داخل قطعات و مجموعه های محصولات ایران خودرو بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، در این نمایشگاه قطعاتی که در جریان برگزاری میزهای خودکفایی وزارت صمت به خودکفایی رسیده به نمایش درآمده است. در مجموع ۶۹ پروژه با مشارکت ۵۹ سازنده با کاهش ارزبری ۱۶۷ میلیون یورو در برنامه خودکفایی ایران خودرو قرار گرفته است که تاکنون ۶۳ قطعه در قالب ۳۲ پروژه به تولید انبوه رسیده و ۷۰ قطعه نیز در قالب ۳۷ پروژه در جریان داخلی سازی قرار دارد.
در بخش دیگری از این نمایشگاه قطعات داخلی سازی شده محصول پروژه K132 که به همت سازندگان توانمند داخلی به تولید رسیده در معرض دید قرار گرفته است.
در مجموع ۸۴۸ قطعه محصول پروژه K132 با همکاری ۱۳۹ سازنده در پنج مگاماژول قوای محرکه و سیستم های جانبی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه و مکانیزم ها، الکتریکال و الکترونیک و شاسی داخلی سازی شده است.
توانایی های ایران خودرو در طراحی و تولید موتور و قوای محرکه با نمایش چند نمونه از موتورهای طراحی شده نیز در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.
گفتنی است، در این بازدید نمایندگان انجمن های قطعه سازی نیز حضور داشتند.

 

منبع
پایگاه اطلاع‌رسانی ایران‌خودرو
  کد خبر
523105
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن