امور زیربناییتعاون و اشتغال

تعاونی‌ها ۷۶۷ هزار مسکن مهر ساختند/ ۷۳ هزار واحد باقی مانده است

برابر با تفاهم‌نامه منعقد شده، قرار بود تعاونی‌ها ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل دهند که طی ۱۳ سال گذشته، از این تعداد ۷۶۷ هزار واحد تحویل شده و ۷۳ هزار واحد دیگر باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، طرح مسکن مهر مطابق با بند د تبصره ج قانو بودجه سال ۸۶ آغاز و بنا شد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر برای ساماندهی تولید و عرضه مسکن کشور، تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی و تعاونی‌های مسکن‌ساز ساخته شود.

در همین راستا نیز مقرر شد که تعاونی‌های مسکن‌ساز ۳۸ درصد از کل واحدهای طرح مسکن مهر یعنی ۸۴۰ هزار واحد را احداث و به متقاضیان تحویل دهند.

بر این اساس، حدود ۶۵۰۰ تعاونی مسکن مهر برای ساخت واحدهای مذکور ساماندهی و با انعقاد قرارداد مستقیم با پیمانکار اقدام به ساخت واحدهای مسکونی خود کردند.

بررسی عملکرد تعاونی‌ها در حوزه مسکن مهر نشان می‌دهد که از سال ۸۶ تا ۹۲، ۱۱۷ هزار واحد و از سال ۹۲ تاکنون ۷۶۷ هزار واحد مسکن مهر ساخته و تحویل شده است و پس از گذشت ۱۳ سال از آغاز اجرای طرح، ۷۳ هزار واحد دیگر باقی مانده که باید تحویل شود.

آنطور که معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید تعاونی‌ها در حال ساخت واحدهای باقی مانده هستند تا هر چه زودتر پرونده مسکن مهر بعد از گذشت ۱۳ سال بسته شود.

در مجموع نیز با همکاری تعاونی‌ها و وزارت راه و شهرسازی (انبوه‌سازان) ۲ میلیون و ۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است.

از سویی دیگر با توجه به مشکلاتی که در برهه‌هایی از زمان تعاونی‌های مسکن‌ساز برای متقاضیان ایجاد کرده بودند، طی سال‌های گذشته ۷۳ هزار پرونده حقوقی تشکیل شده بود که برابر با آخرین آمار، با حل مشکل ۵۹ هزار پرونده، ۱۴ هزار پرونده حقوقی دیگر باقی مانده است.

منبع

مهر

  کد خبر
534087
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن