بانک و بیمهبیمه

بررسی نسبت خسارت 15 شرکت بیمه ؛

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت ۲۱ درصدی

محاسبه نسبت خسارت ۱۵ شرکت بیمه در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت ها ۴۶ درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت ۲۱ درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از بانکداری ایرانی، نسبت خسارت، یکی از اصلی‌ترین معیار‌های ارزیابی شرکت‌های بیمه به شمار می‌رود که نشان می‌دهد این شرکت‌ها چه میزان از حق بیمه دریافتی خود طی یک دوره را به عنوان خسارت پرداخت کرده‌اند.

براساس آخرین گزارش از فعالیت ماهیانه ۱۵ شرکت بیمه خصوصی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری ، این شرکت ها در طول این دوره شش ماهه در مجموع ۱۹ هزار ۶۶۱ میلیارد تومان حق بیمه صادر کردند و در مقابل ۹ هزار ۱۱۷ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند، محاسبه میانگین نسبت خسارت این شرکت ها نشان می دهد این شرکت ها بطور میانگین ۴۶.۳۷ درصد از حق بیمه صادره خود را به عنوان خسارت پراخت کردند.

بر همین اساس بهترین عملکرد در طی این دوره زمانی را سه شرکت بیمه پاسارگاد ، تجارت نو و اتکایی ایرانیان داشته اند و نسبت خسارت این سه شرکت به ترتیب ۲۱.۸۶ درصد ، ۲۳.۴۰ درصد و ۳۰.۷۶ درصد است و ضعیف ترین عملکرد را بیمه دانا با نسبت خسارت ۶۶.۶۱ درصد داشته است.

مبالغ به میلیارد تومان است

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 85164_897 بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی

بیمه پاسارگاد علاوه برکسب بهترین نسبت خسارت ،در دو فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد ۵۳ درصدی معادل ۵۶۳ میلیارد تومان بود.

برهمین اساس این شرکت بیمه توانست در طول شش ماه نخست سال جاری دو هزار و ۹۰ میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از ۴۸ درصد رشد داشته است و همچنین در این دوره زمانی ۴۵۷ میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران ، این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

  کد خبر
548339
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن