بین الملل

خطوط هوایی آمریکا از ضرر خود در سومین فصل متوالی خبر داد

خطوط هوایی "امریکن ایرلاینز" در گزارش سه ماهه مالی خود برای سومین فصل متوالی از ضرر خود به دلیل کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی درپی شیوع ویروس کرونا و بیماری Covid-۱۹ در سطح جهان خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، خطوط هوایی امریکن ایرلاینز در گزارش سه ماهه مالی خود برای سومین فصل متوالی از ضرر خود به دلیل کاهش تقضا برای سفرهای هوایی درپی شیوع ویروس کرونا و بیماری Covid-19 در سطح جهان خبر داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در توئیتر آرمان اقتصادی بخوانید. (کلیک کنید)

این شرکت اعلام کرد که میزان از دست دادن نقدینگی در سه ماهه سوم حدود ۴۴ میلیون دلار در روز بوده است در حالی که این رقم در سه ماهه دوم روزانه ۵۸ میلیون دلار در روز بود.

صنعت هواپیمایی آمریکا که از شیوع ویروس کرونا به شدت آسیب دیده است تاکنون نتوانسته از یک بسته کمکی دیگر دولت به میزان ۲۵ میلیارد دلار به منظور محافظت از مشاغل و تأمین هزینه های حقوق و دستمزد بهره مند شود.

خطوط هوایی امریکن ایرلاینز در سه ماهه سوم منتهی به ۳۰ سپتامبر، از ضرر خالص خود به میزان ۲.۴۰ میلیارد دلار معادل ۴.۷۱ دلار برای هر سهم خبر داد.

این رقم در حالی مطرح می شود که در مدت مشابه سال گذشته سود ۴۲۵ میلیون دلاری یا ۹۶ سنت آمریکا برای هر سهم این شرکت هواپیمایی گزارش شده بود.

این خطوط هوایی به صورت تعدیل شده ۵.۵۴ دلار آمریکا برای هر سهم از دست داده است. کل درآمد عملیاتی این شرکت از ۱۱.۹۱ میلیارد دلار به ۳.۱۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

شرکت امریکن ایرلاینز سه ماهه سوم را با ۱۳.۶ میلیارد دلار نقدینگی به پایان رساند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
554294
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن