امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

۲ راهکار برای کنترل قیمت نهاده‌های دامی پس از حذف ارزترجیحی

اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران دو پیشنهاد را به منظور افزایش حداقلی قیمت نهاده‌های دامی در بازار پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، به رئیس مجلس ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران دو پیشنهاد به رئیس مجلس مجلس شورای اسلامی جهت افزایش حداقلی قیمت نهاده‌های دامی در بازار پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ارائه کرد.

در نامه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است؛ اگر حقوق و عوارض گمرکی برای نهاده‌های دامی یک درصد و ضریب مالیاتی پنج درصدی برای کالاهای اساسی وارداتی لحاظ شود پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات نهاده‌های دامی قیمت این کالاها در بازار حداقل در هر کیلو ۱۰ هزار ریال کمتر افزایش می‌یابد.

متن نامه ارسالی به رئیس قوه مقننه به شرح ذیل است:
جناب آقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند؛ پیرو جلسه برگزار شده اعضا این اتحادیه در مجلس شورای اسلامی با آقای دکتر امیرآبادی و مسائل مطروحه در خصوص راه‌های کنترل قیمت نهاده‌های وارداتی پس از حذف ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی)، ضمن تشکر از تصمیم کمیسیون تلفیق در خصوص کاهش عوارض ورودی این کالا جهت جلوگیری افزایش بهای تمام شده به استحضار می‌رساند، یکی دیگر از عوامل بسیار تأثیر گذار در نرخ سود و مالیات این کالا برای واردکننده می‌باشد. بر این اساس این اتحادیه دو پیشنهاد دارد:

۱- تعدیل حقوق و عوارض گمرکی نهاده‌ها و تعیین ۱ درصد برای آن.

۲- ضریب مالیات کالای اساسی وارداتی توسط سازمان امور مالیاتی ۵ درصد اعمال گردد.

بدیهی است با اتخاذ تصمیمات فوق و ایجاد شرایط رقابتی نتایج زیر حاصل می‌گردد:

الف) پس از حذف ارز ترجیحی، قیمت فروش نهاده‌ها حداقل در هر کیلو ۱۰,۰۰۰ ریال کمتر افزایش می‌یابد.
ب) با توجه به افزایش نرخ و حجم فروش و اعمال ضریب مالیاتی پیشنهادی، درآمدهای مالیاتی از محل سود واردکننده افزایش می‌یابد.

توفیق و عزت خدمتگزاران کشور را از خداوند خواستاریم.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 3660191 ۲ راهکار برای کنترل قیمت نهاده‌های دامی پس از حذف ارزترجیحی

منبع

مهر

  کد خبر
584281
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن