راه و ساختمانگردشگری

تردد مسافر از مرز دوغارون و اسلام قلعه آغاز شد

بعد از انفجار در مرز دوغارون و اسلام قلعه و توقف تردد مسافر و کالا، طی اقدامات صورت گرفته تردد مسافر از عصر روز گذشته از سر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه بود که انفجارهای مهیب و پی در پی به دلیل انفجار تانکرهای گاز، در مرز ایران و افغانستان و به سمت گمرک اسلام قلعه در خاک افغانستان رخ داد. در این مرز که مبادلات از کانال گمرک دوغارون خراسان رضوی و اسلام قلعه انجام می‌شود به طور کامل متوقف شد.

تازه‌ترین اعلام لطیفی -سخنگوی گمرک ایران- به ایسنا از این حکایت دارد که بعد از مهار آتش و اطفای حریق و لکه‌گیری آتش توسط آتش نشانان ایرانی در خاک افغانستان، شرایط به گونه‌ای فراهم شده که تردد اتباع در مرز امکان پذیر است و می‌توانند با همراه داشتن اسناد سفر اقدام کنند.

وی ادامه داد: در ساختمان گمرک اسلام قلعه مشکل خاصی ایجاد نشده و باسکول‌ها دچار حادثه شده‌اند که بعد از پاک سازی محل و قرار گرفتن باسکول مبادلات تجاری نیز میسر خواهد بود.

سخنگوی گمرک ایران یادآور شد که تیم‌ها و سازمان‌های مستقر در مرز و پیگیری‌های مسئولان در استان خراسان رضوی و هرات افغانستان برای فراهم شدن شرایط و برگشت به حالت قبل ادامه  دارد این در حالی است که با تمهیداتی که گمرک ایران و سایر دستگاه‌های مستقر در مرز انجام دادند، ۲۰۰۰ کامیون از درگیر شدن با سانحه نجات پیدا کردند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
595235
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن