صنعت، معدن، تجارت

عودت محموله ذرت منجمد به گمرک در موعد مقرر انجام شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: گمرک شهیدرجایی بعد از در جریان قرارگرفتن خروج کالا بدون اخذ مجوز استاندارد برابر ماده ۱۰۶ قانون امورگمرکی بلافاصله مراتب را بصورت مکتوب در موعدقانونی به صاحب کالا ابلاغ نموده که نسبت به عودت کالا به گمرک اقدام نماید.

اکبرپور ناظر گمرکات  استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بابیان اینکه، شرکت الف طی کوتاژ ۲۶۸۱۴۵۳۰ در مورخ ۲۰/۹/۹۸ اقدام به اظهار ۲۰۰۰ نگله ذرت شیرین بوزن ۲۱۰۰۰ کیلوگرم  به ارزش ۱۵۸۳۴۰ یوان چین ،نموده، گفت:  بهنگام رسیدگی به اظهارنامه و قبل از خروج کالا ( رئیس سرویس ارزیابی اقدام به حذف تیک استاندارد نموده ) و همین امر باعث شده که کالا بدون اخذ مجوز استاندارد ترخیص شود.

به گفته این مقام مسئول،‌ متعاقب اقدام رئیس سرویس،گمرک شهید رجایی بعد از در جریان قرارگرفتن خروج کالا بدون اخذ مجوز استاندارد برابر مقررات و به استناد ماده ۱۰۵ قانون امور گمرکی باتوجه به عدم اخذ مجوزقانونی برابر ماده ۱۰۶ قانون امورگمرکی بلافاصله مراتب را بصورت مکتوب در موعدقانونی به صاحب کالا ابلاغ نموده که نسبت به عودت کالا بگمرک اقدام نماید.

وی افزود،  ابلاغیه مورد نظر به صاحب کالا در موعد قانونی صورت گرفته و پس از ابلاغ  گمرک شهید رجایی ذینفع کالا را به گمرک فرودگاه امام تحویل نموده است. همچنین فرایند رسیدگی به آن در دست اقدام است. ضمنا  آنچه حائز اهمیت است این که بعد از خروج کالا استعلامی از سوی گمرک شهیدرجایی با سازمانهای مجوز دهنده صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،‌ در همین رابطه گمرک ایران اعلام کرده است،‌ پس از خروج محموله ذرت منجمد از گمرک، سازمان ملی استاندارد ، مغایرت کالا با استاندارد را اعلام نموده است. لذا گمرک اجرایی از گمرک تهران خواستار اجرای مادۀ ۱۰۶قانون امور گمرکی شده است.

گفتنی است، این محموله در انبار صاحب کالا قرار دارد و نمونه برداری ثانویه از محموله توسط گمرک فرودگاه امام خمینی نیز انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
634412
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن