انرژی

تغییر تصویر توسعه‌ی صنعتی ایران با رشد صنعت پتروشیمی

عضو انجمن سازندگان تجهیزات نفت گفت: توسعه صنعت پتروشیمی در کشور طی دو دهه گذشته، تصویر توسعه صنعتی ایران را از عصر پیش از آن متفاوت کرده است، در صنعت پتروشیمی هنوز ظرفیت خالی بسیار زیادی برای توسعه وجود دارد و به نظرم تداوم توسعه صنعت پتروشیمی، تصویر ایران فردا را هم از آنچه امروز وجود دارد با مختصات متفاوتی ترسیم خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، حسین نصرتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی سالهای اخیر در زمینه توسعه بالادستی در صنعت نفت و در میاندست و پائین دست به ویژه در صنعت پتروشیمی کارهای بزرگی در کشور انجام شده و پروژه‌های ارزشمندی به مرحله بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: با کنار هم نهادن مجموعه ذخایر نفت و گاز، توانایی‌های نیروی انسانی و پیمانکاری کشور، موقعیت جغرافیایی ممتاز ایران و چشم انداز آتی بازار انرژی جهان، می‌توان گفت که صنعت پتروشیمی برای سالیان آینده قادر است همچون یک موتور محرک در عرصه توسعه ملی ایران ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه پتروشیمی برای سالیان متمادی‌ قادر است در نقش موتور محرک توسعه اقتصادی ایران ایفای نقش کند، افزود: صنعت پتروشیمی کشور چشم انداز طولانی دارد که بر اساس آنها برنامه‌ریزی‌هایی هم صورت گرفته است.

به گفته این عضو انجمن سازندگان تجهیزات نفت تحریم‌های ظالمانه ممکن است اختلالی در این روند توسعه به وجود آورده باشد اما همزمان باعث یک جریان بومی سازی و اعتماد به توانایی داخلی هم شده است. پیمانکاران و مجریان پروژه‌های صنایع نفت و پتروشیمی در این زمینه می توانند باعث جهش کشور در توسعه صنعتی و اقتصادی شوند.

نصرتی با تاکید بر اینکه شرکت ماشین‌سازی بنا بر شناخت ظرفیت‌های عظیم ملی، وجود چشم انداز در آینده و ضرورت وجود شرکت‌های پیمانکاری قوی، وارد عرصه احداث و اجرای پروژه های پتروشیمی در کشور شده است، گفت: امسال چند پروژه ملی در صنعت پتروشیمی توسط این شرکت اجرا شده و به نتیجه رسیده است که از جمله آنها بهره ‌برداری از پروژه طرح توسعه تولید آب در پتروشیمی مبین است که هم اکنون در حال بهره‌برداری است و نیز پروژه راه‌اندازی تامین آب و تامین هوا در پروژه پتروشیمی گچساران هم توسط شرکت ماشین سازی ویژه با موفقیت اجرا شده و در آستانه افتتاح است .

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
752840

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا