بانک و بیمهطلا و ارز

دلار ۹۷درصد ارزش تجاری خود را از دست داده است

مجری آمریکایی برنامه اقتصادی کایزر ریپورت شبکه راشا تودی روز گذشته به اوضاع دلار در بازار جهانی پرداخت و گفت: این ارز از زمان شکل گرفتن در سال ۱۹۱۳، ۹۷ درصد از ارزش تجاری خود را از دست داده است.

به گزارش راشاتودی، مکس کایزر، مجری آمریکایی برنامه اقتصادی کایزر ریپورت در شبکه راشا تودی در آخرین برنامه خود به وضعیت دلار در بازارهای جهانی پرداخت. در حال حاضر دو سوم حجم ذخایر ارز خارجی کشورها و همچنین تجارت در جهان با استفاده از دلار انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از فارس، کایزر در برنامه خود با استیسی هربر، در باره موضوع حذف دلار از مبادلات بین‌ المللی گفت و گو کرد. 

وی معتقد است: دلار نه ارزش ذاتی دارد و نه ارزش تجاری.

این کارشناس آمریکایی معتقد است: از سال ۱۹۱۳ که دلار ایجاد شد تاکنون این ارز ۹۷ درصد از ارزش تجاری خود را از دست داده است و تنها پشتوانه آن خشونت و وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، است.

وی معتقد است: دلار اساساً به امپراتوری آمریکا گره خورده است.

این مجری راشا تودی ادامه داد: چین و روسیه به طور قطع با در پیش گرفتن روند افزایش ذخایر طلای خود در مسیر حذف دلار قرار دارند.

هربر نیز معتقد است کشورهایی که به دنبال حذف دلار هستند، خیلی با ارزش آن مشکلی ندارند بلکه مشکل آنها با استبداد و سلطه پشت پرده آن است.

این کارشناسان بر این باورند که این احتمال وجود دارد موسسه رتبه‌بندی مودی رتبه اعتباری بدهی خارجی آمریکا را کاهش دهد.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
225892
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن