بین الملل

روسیه قرارداد ۵ میلیارد دلاری سامانه موشکی S۴۰۰ را به روبل دریافت می‌کند

معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: روسیه مبلغ ۵ میلیارد دلار قرارداد فروش سامانه موشکی S۴۰۰ به هند را به روبل دریافت می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی  به نقل از اسپوتنیک،‌ یوری بریسوف معاون وزیر دفاع روسیه، اعلام کرد:روسیه مبلغ قرارداد فروش سیستم دفاعی موشکی S400 را به هند با ارز روبل دریافت می کند و دلار از این قرارداد کاملاً حذف شده است.

ر اساس این گزارش، قرار است پول این قرارداد توسط هند به پول روبل به روسیه پرداخت شود.

حذف دلار از قراردادهای تجاری کشورها کلید خورده است و کشورهای مختلف با پیمان‌های دوجانبه و چندجانبه تلاش می‌کنند تا دلار را از مبادلات تجاری حذف و ارزهای ملی خودشان را جایگزین کنند. آنها معتقدند که استفاده از ارز دلار در سال‌های گذشته به شدت روی اقتصاد آنها تأثیر گذاشته و نرخ مبادله را به سمت آمریکا سنگین کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در اوایل ماه اکتبر مسکو و دهلی نو قراردادی را برای خرید سامانه موشک S400 به ارزش ۵ میلیارد دلار امضا کردند.

این قرارداد در دیدار دو روزه‌ای که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از هند داشت، امضا شد. قرار است روسیه سامانه موشکی S400 را به هند بفروشد. البته آمریکا همان زمان نگرانی‌های خود را از تصمیم هند برای خرید این موشک‌ها اعلام کرد و عنوان کرده بود که از تحریم‌های خود علیه این کشور عقب‌نشینی نخواهد کرد.

سیستم S400 نسل بعدی سامانه دفاعی هوایی موبایلی است که توان تخریب اهداف را در سطح ۴۰۰ کیلومتر دارد.

منبع
فارس
  کد خبر
228684
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن