بانک پارسیان
صنعت، معدن، تجارت

راه اندازی دبیرخانه نظام ISPX در ۱۰ استان

 

یک کارشناس اقتصادی از راه اندازی دبیرخانه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران به اختصار« آی .اس.پی .ایکس » در ۱۰ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  بابک ولی زاده در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: اجرای این نظام بصورت مشترک بین اتاق بازرگانی ایران وسازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی در کشور کلید خورده است.

وی همچنین اظهارداشت: نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران برگرفته از متد یونیدو و در خیلی از کشورهای جهان در حال اجراست.

این کارشناس اقتصادی گفت: بطورکلی در مدل مزبور تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط حوزه پیمانکاری از طریق تکمیل و بهبود زنجیره ارزش این واحدها برای افزایش تولید و اشتغالزایی، به روزآوری فرآیندهای فنی و محصولات، بهبود قابلیت رقابت بین المللی، جلب سرمایه گذاری و سفارش های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات دنبال می شود.

وی در ادامه روند اجرای پروژه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی را در سطح کشور مثبت ارزیابی کرد و افزود: این نظام یکی از روش های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط بویژه در زمینه پیمانکاری صنعتی است.

ولی زاده اظهارداشت: تجربیات کشورهای پیشرو و توسعه یافته نشان می دهد تقویت، بهبود و تکمیل زنجیره ارزش تولیدات صنعتی مبتنی بر قابلیت های ذاتی یکی از مهمترین مولفه های تضمین کننده موفقیت صنایع کوچک و متوسط است.

وی در ادامه یادآورشد: توسعه تعامل و همکاری بین خریداران و سازندگان تجهیزات، قطعات و ماشین آلات صنعتی و از همه مهمتر ارتقای شیوه و رویکرد تعاملی بین آنان مهمترین فلسفه ایجاد الگویی تحت عنوان نظام پیمانکاری فرعی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته یا درحال توسعه است.

 

  کد خبر
244775
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *