امور زیربناییراه و ساختمان

برقراری ۲ مسیر جدید ایلام و کرمانشاه به نجف برای ایام اربعین به اضافه قیمت بلیت/ پروازهای اربعین به موقع انجام می‌شود

معاون بازرگانی ایران ایر اظهار داشت: بدهی ایران ایر به این فرودگاه پرداخت شده و اگر مشکلی وجود داشت اجازه پرواز داده نمی‌شد. در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و پروازها انجام می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،، عباس جمشیدی در نشست خبری امروز درباره برقراری پروازهای اربعین اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های وسیعی در این باره انجام شده و امسال دو مسیر جدید ایلام- نجف و کرمانشاه – نجف در ایام عتبات اضافه شده است.

وی ادامه داد: عمده پروازهای ایران ایر حدود ۹۰ درصد در مسیرهای تهران- نجف- تهران است و بیشترین تمرکز را در این مسیر داریم.

معاون بازرگانی و عملیات شعب ایران ایر با بیان اینکه پروازهای اربعین از تاریخ ۱۲ مهر ماه آغاز شده و تا ۲ آبان ماه ادامه دارد، گفت: در این دوره ۲۷۴ لگ پروازی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در مسیر تهران- نجف- تهران ۱۴۸ لگ پروازی یعنی ۷۴ پرواز رفت و برگشت خواهیم داشت، ادامه داد: میزان ظرفیت پیش‌بینی شده در این مسیر ۶۸ هزار و ۲۸۰ صندلی است.

جمشیدی ادامه داد: در مسیر جدید ایلام- نجف- ایلام هم ۳۲ پرواز رفت و برگشت خواهیم داشت که در این مسیر هم ۱۹۳۰ صندلی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در مسیر کرمانشاه- نجف – کرمانشاه هم ۴۷ پرواز رفت و برگشت در این مسیر برقرار می‌شود که تعداد صندلی‌های موجود برای این مسیر ۵۶۴۰ صندلی خواهد بود.

جمشیدی درباره قیمت پروازهای اربعین گفت: به جز مشهد، قیمت بلیت پروازهای اربعین از تمام شهرها ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است اما قیمت بلیت ایلام برای رفت و برگشت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

معاون بازرگانی ایران ایر با بیان اینکه امکان خرید بلیت‌های گروهی در سایت اینترنتی ایران ایر وجود ندارد، گفت: می‌توان بلیت‌های اربعین را از سایت اینترنتی ایران ایر خریداری کرد اما امکان خرید بلیت‌های گروهی نیست. البته این بلیت‌ها در دفاتر فروش هما هم به فروش می‌رسد که علاقه‌مندان می‌توانند بلیت‌های گروهی را از دفاتر خریداری کنند.

جمشیدی با بیان اینکه هیچ مشکلی با فرودگاه نجف نداریم، گفت: بدهی ایران ایر به این فرودگاه پرداخت شده و اگر مشکلی وجود داشت اجازه پرواز داده نمی‌شد. در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و پروازها انجام می‌شوند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در صورت بسته شدن فرودگاه نجف چه تمهیداتی را پیش‌بینی کرده‌اید تا موجب سرگردانی مسافران نشود، گفت: هر زمانی که اجازه پرواز داده شود پروازها را انجام می‌دهیم و اگر هم به دلایل مختلف اجازه پرواز صادر نشود به مسافران اعلام و از آنها عذرخواهی خواهیم کرد اما معتقدم امام حسین (ع) خودش برای برقراری این پروازها کمک می‌کند و پروازهای عتبات برکت شرکت ایران ایر هستند.

منبع

ایلنا

  کد خبر
393024
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن