بورسبورس اوراق

هر واحد پالایشی یکم ۱۱ هزار و ۳۳۰ تومان قیمت خورد

جریان بازگشایی صندوق پالایشی یکم هر واحد این صندوق امروز ۱۱ هزار و ۳۳۰ ریال قیمت خورد.

به گزارش آرمان اقتصادی، مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) با صدور اطلاعیه‌ای از آغاز معامله واحدهای صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم خبر داد و بر این اساس هر واحد این صندوق ۱۱۳ هزار و ۳۰۰ ریال قیمت خورد.

این در حالی است که در نخستین روز معاملاتی واحدهای این صندوق ۳۶ میلیون و ۳۸۳ هزار واحد به ارزش ۴۱۹۶ میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال در ۱۸۵ هزار و ۵۸۸ نوبت دادوستد شد.

این در حالی است که از این تعداد، یک حقوقی فروشنده ۳۰ هزار واحد و ۹۶ هزار و ۲۰۳ کد معاملاتی حقیقی فروشنده این واحدها بودند و در مقابل ۱۳ حقوقی خریدار ۳۰۸ هزار و ۲۱ واحد و ۳۱ هزار و ۵۶۲ کد معاملاتی حقیقی خریدار واحدهای صندوق پالایشی یکم و در روزجاری بودند.

شایان ذکر است صندوق پالایشی یکم از نوع سرمایه‌گذاری در سهام با مدیریت غیرفعال بوده و تعداد واحدهای سرمایه گذاری عادی پذیره نویسی شده آن  1، ۳۲۴، ۱۷۳، ۳۴۸ واحد است. مبلغ اسمی هر واحد ۱۰۰,۰۰۰ ریال، مؤسس آن شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و متولی آن  موسسه ارقام نگر آریا است.

آخرین اخبار اقتصادی در توئیتر پایگاه خبری آرمان اقتصادی. (کلیک کنید)

همچنین، مدیر صندوق شرکت تامین سرمایه نوین، حسابرس آن موسسه حسابرسی بهراد مشار و  بازارگردانش «مطاصندوق» است.

همچنین مدیر صندوق از ۵ درصد از منابع نقد باقی مانده جهت انجام فعالیت بازارگردانی در قالب بازخرید واحدها به نام صندوق استفاده خواهد کرد و شرایط بازارگردانی نیز با دامنه مظنه حداکثر ۵ درصد است. حداقل سفارش انباشته نیز برای این نماد ۰۰۰، ۵۰۰ واحد و حداقل معاملات روزانه ۰۰۰، ۰۰۰، ۲ واحد است.

افزون بر این حداقل تعداد واحدهای قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی/حقوقی، یک واحد است و حداکثر تعداد واحدهای قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی/ حقوقی: نامحدوداست.  نحوه تسویه و پایاپای معاملات نیز به روش۲ T+ است.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
569108
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن