بانک پارسیان
بورسبورس کالا

وکیوم باتوم «شراز» ۲۷.۶ درصد افزایش قیمت داشت / معامله ۲۹۰۰ تن قیر در تالار صادراتی

«وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس امروز حدود ۷۷ میلیارد تومان ارزش داشت. این محصول به قیمت پایه کیلویی سه هزار و ۶۷۹ تومان به طور نقدی فروخته شد. این عرضه به همراه عرضه وکیوم باتوم (شبندر) و (شبریز) به طور اختصاصی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، امروز شنبه (۲۱ مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود ۱۸۶.۳ میلیارد تومان داشت که در ۹۶ قرارداد منعقد شد. از این حجم، حدود ۱۷۱ میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار فرآورده‌های نفتی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود ۱۲۸ میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز متعلق به «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس به میزان حدودی ۷۷.۲ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی سه هزار و ۶۷۹ تومان در حجم ۲۱ هزار تن به طور نقدی فروخته شد. گفتنی است، عرضه وکیوم باتوم (شبندر) و البته پالایش نفت تبریز امروز به طور اختصاصی انجام شد.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران امروز میزبان دادوستد ۳۵ هزار تن وکیوم باتوم بود. طی این روز و در تالار مذکور یک هزار و ۱۵۳ تن مواد شیمیایی، ۵۰ تن آرگون و دو هزار و ۱۹۰ تن مواد پلیمری نیز معامله شد.

پر‌ارزشترین معامله این تالار هم به محصول «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس به میزان حدودی ۷۷.۲ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول به قیمت پایه کیلویی سه هزار و ۶۷۹ تومان در حجم ۲۱ هزار تن، توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» به طور نقدی فروخته شد. گفتنی است، عرضه وکیوم باتوم (شبندر) و البته پالایش نفت تبریز امروز به طور اختصاصی انجام شد.

«وکیم باتوم» شرکت پالایش نفت شیراز (شراز) نیز امروز جزو پرارزشترین معاملات این تالار (حدود ۱۹ میلیارد تومان) بود. این محصول به قیمت کیلویی سه هزار و ۷۷۹ تومان و ۱۸۳ درصد افزایش نسبت به قیمت پایه در حجم ۵۰۰۰ تن معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۴ شهریور) حدود ۲۷.۶ درصد افزایش قیمت داشت.

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «اسید نیتریک» شرکت پتروشیمی کارون، به ارزش حدود ۳۰ میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول در این روز با قیمت پایه کیلویی ۷۵۰ تومان در حجم ۴۰ تن توسط کارگزاری «بانک مسکن» نقدی فروخته شد.

این گزارش حاکی است، تالار صادراتی هم در این روز شاهد معامله ۴۰۰ تن عایق رطوبتی و دو هزار و ۹۰۰ تن قیر بود.

تالار کشاورزی

براساس این گزارش، امروز شش هزار تن گندم خوراکی نیز در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران دادوستد شد.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» کردستان به میزان ۱.۸ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم ۲۰۰ تن توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» نقدی  فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو ۹۳۷ تومان بود که با ۳.۸۸ درصد افزایش نسبت به قیمت پایه معامله شد.

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «گندم خوراکی» مرکزی به میزان حدود ۵۴۱ میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی ۹۰۲ تومان در حجم ۶۰۰ تن توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» به طور نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

 

منبع
اقتصادآنلاین - لیلی شهیر
  کد خبر
220215
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *