ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

وزارت ارتباطات در مرز مهران و شلمچه در حال ارائه خدمات به زائران است

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات اعلام کرد که وزارتخانه متبوعش هم‌اکنون در مرز مهران و شلمچه در حال ارائه خدمات به زائران است.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمدجواد آذری جهرمی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، اظهار کرد: بالون اینترنت هم اکنون در مدار است. در مهران پس از اینکه دو روز در مدار بود صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد اما بعد از ٢۴ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

وی افزود: آنچه در مهران است از خدمات نسل چهار استفاده می کند و شعاع زیادی را با سرعت ٣٠٠ مگابیت بر ثانیه پوشش می‌دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می کند و سرعت آن ۵۴ مگابیت بر ثانیه است.

جهرمی ادامه داد: مهمترین نکته ای که تامین می کند ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات ارائه می کند.

وزیر ارتباطات همچنین درباره وضعیت بازار موبایل نیز تصریح کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنابود تغیراتی در چارچوب واردات انجام شود، صورت پذیرد. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صمت در حال رخ دادن است متوقف شده است.

آذری جهرمی در پایان گفت: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامده اند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
225763
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن