بانک پارسیان
صنعت، معدن، تجارتمعدن

ملارحمان: فیلم مستند معدنی، روایتگر اهداف توسعه ای باشد

سرپرست هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در دیدار با مسئولان برگزاری جشنواره سینما حقیقت اعلام کرد: آثار تولیدی در حوزه معدن و صنایع معدنی باید گویای اهداف تعالی و همچنین با نقش توسعه ای این حوزه در اقتصاد کشور همسو باشد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، جمشید ملارحمان تصریح کرد: تولید مستندهای مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی اگر هدفمند و اثر بخش بودن را به دنبال داشته باشد، بی شک دستاوردهای قابل توجهی را در پیوند هنر و معدن خواهد داشت.

وی با بیان اینکه معدن زیربنای توسعه کشور است، گفت: این حوزه زمینه ساز توسعه صنایع مادر و پایین دستی است و اشتغالزایی فراگیر را به دنبال خواهد داشت. بنابراین اگر در مستندهای تولیدی آن طور که باید نتوانیم گویای زبان این صنعت باشیم؛ زمینه اثربخشی آن مغفول واقع خواهد شد.

سرپرست هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه ایمیدرو حامی اقدامات موثر در به نمایش گذاشتن ظرفیت های معدنی است اظهار کرد: سوژه های مورد نظر در ساخت مستند در بخش معدن وصنایع معدنی نباید تنها به نمایش گذاشتن یک وجه از فعالیت های طاقت فرسا همچون سختی های کار معدن باشد.

ملارحمان اظهار امیدواری کرد: محتوا مستندهای معدن و صنایع معدنی اثربخشی لازم را در اهداف مورد توجه فعالان این بخش داشته باشد.

سینما مستند، بازوی موثر در معرفی کردن دستاوردهای بخش معدن

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت های این مرکز گفت: جشنواره سینما حقیقت در زمره بهترین جشنواره های شرق جهان قرار دارد.

سید محمدمهدی طباطبایی نژااد سینمای مستند را رسانه موثر و بازوی جدی برای معرفی و توسعه صنایع به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی دانست و با بیان اینکه بخش معدن در بین دیگر صنایع دارای مزیت نسبی است، خاطر نشان کرد: با توجه به جایگاه و اثربخش بودن این حوزه در اقتصاد، زمینه ظرفیت های این بخش آن طور که باید در جامعه معرفی نشده است.

وی ادامه داد: در ابتدای معرفی این بخش و ساخت مستند توسط مستندسازان فکر کردیم که چطور می توانیم اهمیت این حوزه را در نگاه مخاطبان و فعالان این بخش معرفی کنیم.

طباطبایی نژاد گفت: در آغاز برنامه ریزی های صورت گرفته با تعامل بین ایمیدرو و این مرکز، سفرهای انگیزشی به مجموعه های معدنی به مس سونگون و گل گهر برای مستندسازان تدارک دیده شد.

وی عنوان کرد: تلاش می کنیم با تعامل بین مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و ایمیدرو و همچنین فعالان این صنعت و مستندسازان، زمینه ساز معرفی دستاوردها و فعالیت های مختلف معدنی باشیم.

۱۶ فیلم معدن و صنایع معدنی در جشنواره حقیقت

طباطبایی نژاد در خصوص مسابقه بخش معدن و صنایع معدنی در دوازدهمین جشنواره سینما حقیقت افزود: ۱۶ فیلم در بخش معدن و صنایع معدنی در هفت سانس سینما چارسو تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با اشاره به مراسم اختتامیه جشنواره در ۲۵ آذر تصریح کرد: ۴ فیلم در این بخش برگزیده و تندیس دریافت خواهند کرد.

  کد خبر
243734
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *