بورسبورس اوراق

وکیوم باتوم «شبندر» در راس معاملات تالار نقره‌ای/ قیمت مس کاتد ۲ «فملی» ثابت ماند

«وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس امروز بیشترین ارزش معاملات بورس کالا را در حدود ۷۳.۵ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. قیمت این محصول کیلویی سه هزار و ۶۷۹ تومان بود که ۱۷۵درصد بیشتر از قیمت پایه معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود ۲۵ درصد افزایش قیمت داشت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، امروز چهار‌شنبه (۱۸ مهرماه)، تالارهای مختلف بورس ‌کالا در مجموع ارزشی حدود ۲۷۲ میلیارد تومان داشتند که طی ۲۷۷ قرارداد انجام شد. از این میزان حدود ۲۳۷ میلیارد آن به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار محصولات پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است، بیشترین ارزش معاملات بورس کالا در این روز به «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس در حدود ۷۳٫۵ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول در حجم ۲۰ هزار تن توسط کارگزاری «خبرگان سهام» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو سه هزار و ۶۷۹ تومان بود که ۱۷۵درصد بیشتر از قیمت پایه معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۶ شهریور) ۲۵ درصد افزایش قیمت داشت.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی

تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، میزبان دادوستد ۲۰ هزار تن وکیوم باتوم بود. طی این روز و در تالار مذکور ۲۳ هزار و ۲۹۱ تن مواد شیمیایی ، ۶۹۰ تن روغن پایه، ۵۰۶ تن اسلاک واکس سنگین و۷۵۴ تن مواد پلیمری معامله شد.

بیشترین ارزش معاملات تالار صنعتی به «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس در حدود ۷۳٫۵ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول در حجم ۲۰ هزار تن توسط کارگزاری «خبرگان سهام» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو سه هزار و ۶۷۹ تومان بود که ۱۷۵درصد بیشتر از قیمت پایه معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۲۶ شهریور) ۲۵ درصد افزایش قیمت داشت.

«استایرن منومر» پتروشیمی پارس نیز در این روز حدود ۳۶ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول در حجم ۵۰۱۶ تن توسط کارگزاری «سینا» به طور سلف فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو هفت هزار و ۲۴۱ تومان بود که ۲۲ درصد بالاتر از قیمت پایه معامله شد.

کمترین ارزش معاملات این تالار هم به «اوره گرانول» شرکت پتروشیمی رازی به میزان حدود ۱۹۸ میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی یک هزار و ۱۰۲ تومان در حجم ۱۸۰ تن توسط کارگزاری «اقتصاد بیدار» به طور نقدی فروخته شد.

بر اساس این گزارش بازار فرعی بورس کالای ایران میزبان دادوستد  ۲۰۰ تن نخ پلی استر بود.

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله ۸۰۰ تن مس کاتد و سه کیلوگرم شمش طلا بود.

بیشترین ارزش معاملات تالار صنعتی به «مس کاتد ۲» شرکت ملی صنایع مس ایران در حدود ۱۷ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول در حجم ۳۰۰ تن توسط کارگزاری «ارگ هومن» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو ۵۶ هزار و ۳۰۹ تومان بود که به قیمت پایه معامله شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود (۱۶ مهر) تغییر قیمتی نداشت.

کمترین ارزش معاملات این تالار هم به «شمش طلا ۹۹۸» معدن زرشوران به میزان حدود ۵۱۶ میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت گرمی ۵۱۶ هزار و ۲۸۲ تومان و ۰٫۶۱ درصد کمتر از قیمت پایه در حجم ۰٫۰۰۱ تن توسط کارگزاری «سی ولکس» به طور نقدی فروخته شد.

تالار کشاورزی

امروز همچنین، شش هزار و ۲۰۰ تن گندم خوراکی هم در تالار محصولات کشاروزی معامله شد.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» همدان به میزان ۱٫۶ میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم ۱۸۰۰ تن توسط کارگزاری «باهنر» به طور نقدی فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو ۹۰۲ تومان بود که به قیمت پایه معامله شد.

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «گندم خوراکی» استان مرکزی به میزان حدود ۷۲۱ میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت کیلویی ۹۰۲ تومان در حجم ۸۰۰ تن توسط کارگزاری «باهنر» به طور نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

منبع
اقتصادآنلاین - لیلی شهیر
  کد خبر
219331
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *